Podkategoria: Choroby

Opis podkategorii:

Wraz z upowszechnieniem się typowo higienicznego stylu życia, zmalała odporność. Choroby - za sprawą profilaktyki - zdarzają się rzadziej, ale - nieleczone - mogą wyrządzić znacznie większą szkodę. Stąd tak ważne jest, by poznać choroby - ich pierwsze objawy, symptomy, a także przebieg i metody leczenia. Skąd czerpać taką wiedzę? Gdzie znaleźć sprawdzone informacje, na których rzeczywiście można polegać?

1 · 2 · 3 · następna strona »
 • Trądzik »

  Trądzik

  Trądzik nie jest niczym przyjemnym, zwłaszcza dla młodego człowieka który swoim wyglądem chciałby przykuwać uwagę płci przeciwnej. Trądzik szpeci skórę i z pewnością w tym nie pomaga. Jeśli należysz do osób cierpiących na to schorzenie odwiedź forum tradzik.info.pl. Na forum porozmawiasz o różnych aspektach leczenia tej choroby. Wymienisz poglądy i doświadczenia. Podyskutujesz o efektach leczenia preparatami na trądzik, zamieścisz zdjęcia z postępów kuracji i weźmiesz udział w ankiecie na najskuteczniejszy zabieg medycyny estetycznej. To strona dla wszystkich tych, którym trądzik nie daje spokoju.

  Pagerank:
  Data dodania: 01 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • refluks żołądkowy »

  refluks żołądkowy

  Choroba refluksowa przełyku i żołądka jest zaliczana do jednych z chorób cywilizacyjnych. Liczba chorych z roku na rok systematycznie wzrasta.. Na jej rozwój na pewno ma wpływ niezdrowy tryb życia, stres, zła dieta, palenie papierosów i nadwaga. Aby skutecznie z nią walczyć bardzo ważną rzeczą jest przestawienie przede wszystkim sposobu żywienia. Należy bezwzględnie odrzucić dania tłuste i mocno (ostro) przyprawiane. Także kawa, alkohol i papierosy należy zupełnie odstawić. Osoby otyłe lub z nadwagą powinny poważnie pomyśleć o zrzuceniu paru kilogramów. Leczenie farmakologiczne jest skuteczne, jednak bez zmiany w zwłaszcza w sposobie żywienia, może nie dawać dobrych rezultatów.

  Pagerank:
  Data dodania: 09 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu »

  Leczenie alkoholizmu

  Ośrodki terapeutyczne ciągle zapraszają do siebie chorych oraz ich rodziny. Współcześnie leczenie alkoholizmu niewiele się zmieniło od tego jak wyglądało kiedyś. Wciąż podstawą leczenie jest silna wola chorego i wiara w to, że uda mu się powrócić do normalnego życia, które wiódł wcześniej. Po to by mogli oni wyzdrowieć wszyscy razem. Bo również rodzina chorego ucierpi na tym schorzeniu. W każdym ośrodku można poddać się terapii z psychologiem. To właśnie on może wpłynąć na psychikę człowieka i na jego wiarę. Jak już wspomnieliśmy jest to naprawdę ważne. W tych ośrodkach organizuje się również spotkania ludzi, którzy trudnią się z tą chorobą, jaką jest choroba alkoholowa. Warto wiedzieć, że nie da się nigdy wyzdrowieć całkowicie z alkoholizmu. Jest to uzależnienie, które może bardzo łatwo wrócić w czasie kiedy wyzwolony człowiek spróbuje po raz kolejny wysokoprocentowych trunków. Dlatego też, jeśli wiemy, że ktoś leczył się na tą przypadłość jaką jest uzależnienie to nigdy nie powinniśmy proponować tej osobie alkoholu. Możemy tym sposobem wyrządzić mu straszne szkody, bo choroba wróci. Sama choroba jest skutkiem uzależnienia. Choroba może przejść, jednak uzależnienie zostaje na całe życie. I tu nie chodzi tylko o silną wolę człowieka, który wyzdrowiał z choroby, lecz o jego organizm, który alkohol traktuje całkiem inaczej niż ten osoby, która nigdy nie była uzależniona. Zanim zaczniemy kogoś osądzać, za to, że nie chce z nami świętować z jakiejś okazji alkoholem zastanówmy się czy nie jest to spowodowane czymś poważniejszym niż zwykłą niechęcią.

  Pagerank:
  Data dodania: 16 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • dna moczanowa »

  dna moczanowa

  Zbyt duże stężanie kwasu moczowego we krwi leży u podstawy powstawania podagry (dny moczowej) – choroby dotykającej niemal całego organizmu. Do jej powstawania przyczynia się zła praca układu przemiany materii a co jest z tym bezpośrednio związane - nieodpowiednia dieta. Dlatego właśnie oprócz leczenia farmakologicznego – stosowanie racjonalnej polityki żywieniowej może bardzo znacząco wpłynąć na cały proces leczenia. Tym samym przyczynia się też ograniczenia jej napadów.

  Pagerank:
  Data dodania: 21 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Psychoterapeuta Warszawa »

  Psychoterapeuta Warszawa

  Poradnia Strefa Myśli powstała dla ludzi, które z radą psychologa lub terapeuty preferują poradzić sobie z własnymi problemami i dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu. W Strefie Myśli podchodzimy do każdego w sposób indywidualny. Wierzymy, że to dzięki profesjonalnej pomocy, jaką oferujemy. Zapraszamy do zapoznania się ze elementami naszej oferty. W poszczególnych zakładkach wynajdą Państwo szerszy opis działalności poradni, informacje na temat godzin i miejsc przyjęć oraz aktualny cennik. Zachęcamy także do odwiedzenia sekcji FAQ, w której zamieściliśmy odpowiedzi na przeważnie zadawane pytania.

  Pagerank:
  Data dodania: 17 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Biegunka »

  Biegunka

  Strona www z informacjami na temat niezbyt przyjemnego schorzenia, jakim jak doskonale wiemy, jest Rozwolnienie. Biegunką określamy schorzenie a w zasadzie reakcję naszego organizmu na podrażnienie jelit Biegunka jest schorzeniem nieprzyjemnym dla chorego, biegunka najczęściej atakuje osoby zestresowane. Zapraszamy do naszego serwisu po więcej informacji na temat rozwolnienie, dowiesz się jak zapobiegać i jak leczyć biegunkę.

  Pagerank:
  Data dodania: 26 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Nowotwór - leczenie niedokrwistości »

  Nowotwór - leczenie niedokrwistości

  Występująca anemia i nadmierne zmęczenie może zwiastować poważne problemy ze zdrowiem. Zawroty głowy, brak apetytu i problemy z koncentracją to główne objawy w przypadkach niedokrwistości.

  Pomagamy rozpoznać niedokrwistość, objaśniamy leczenie, doradzamy co robić gdy spotyka naszych najbliższych w towarzystwie chorób nowotworowych. Masz pytania lub wątpliwości? Zapytaj fachowców jak radzić sobie z niedokrwistością, dlaczego jest tak ważne aby ją leczyć gdy jednocześnie występuje nowotwór. Objaśniamy na czym polega chemioterapia i czym może skutkować walka z rakiem. Leczenie niedokrwistości może pomóc zwalczyć problemy jakie niosą za sobą choroby nowotworowe.

  Pagerank:
  Data dodania: 10 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Wysoki cholesterol »

  Wysoki cholesterol

  W przyrodzie są rzeczy, które zagrażają naszemu organizmowi. To właśnie cholesterol od dawien dawna był postrzegany jako związek, który poważnie przyczynia się do chorób układu sercowo-naczyniowego. Przede wszystkim jego wynikiem jest choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu, miażdżyca zarostowa nóg. Dodatkowo nadmiar cholesterolu szkodzi nie tylko układowi krwionośnemu, ale stanowi główny składnik kamieni żółciowych. Ogólna jego ilość w ludzkim ciele zawiera się w przedziale około 100 do stu pięćdziesięciu gramów. Może być egzogenny i endogenny. Egzogenny pochodzi z naszego pożywienia, a endogenny jest wytwarzany w naszym organizmie, głównie przez wątrobę. Cholesterol podobnie jak i inne związki nie jest rozpuszczalny w wodzie, ani też we krwi.

  Pagerank:
  Data dodania: 20 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • cukrzyca.biz.pl »

  cukrzyca.biz.pl

  Podstawą w leczeniu cukrzycy jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Leczenie cukrzycy rodzaju 1 polega na wstrzykiwaniu insuliny. Cukrzyca może wystąpić u kobiet w ciąży o czym głosi portal. Są dwa rodzaje cukrzycy 1 i 2. Wczesne poznanie choroby daje możność uniknięcia powikłań. Podstawą w leczeniu cukrzycy jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Leczenie cukrzycy rodzaju 1 polega na wstrzykiwaniu insuliny. Cukrzyca może wystąpić u kobiet w ciąży o czym głosi portal. Są dwa rodzaje cukrzycy 1 i 2. Wczesne poznanie choroby daje możność uniknięcia powikłań.

  Pagerank:
  Data dodania: 28 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ciśnieniomierz nadgarstkowy »

  Ciśnieniomierz nadgarstkowy

  Dzięki wskazówkom zaprezentowanym na tej stronie bez większych kłopotów każdy może nabyć właściwy ciśnieniomierz nadgarstkowy. Przetaczanie krwi niewłaściwej grupy może być powodem bardzo wielu niebezpiecznych powikłań. Ciśnienie tętnicze krwi jest uzależnione od wielu czynników: wieku, diety, aktywności fizyczneji stresu. Eksperci zalecają jedzenie ryb, albowiem mają one pozytywny wpływ na cały układ krążenia. Na portalu została zaprezentowana budowa ciśnieniomierza.

  Pagerank:
  Data dodania: 20 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Refluks, jelita »

  Refluks, jelita

  Miód używany jest jako środek przeciwzapalny, lekarstwo na szerokie spektrum chorób żołądka i dolegliwości jelitowych oraz skuteczny środek antybakteryjny na rany i oparzenia. Używa się go do kuracji na osad / kamień nazębny i zapalenie dziąseł. Pomaga w złagodzeniu bólów gardła. Jest niezwykle skuteczny w walce z gronkowcem złocistym, nowotworami, wyraźnie wzmacnia ogólny stan zdrowia oraz samopoczucia pacjenta. To tylko niektóre zastosowania nowozelandzkiego Miodu Manuka. Sprawdź, jaki wpływ może mieć na Twoje zdrowie.

  Pagerank:
  Data dodania: 12 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Świerzb zdjęcia »

  Świerzb zdjęcia

  Prawdopodobnie częstokroć w twoim życiu pojawiały się na ciele wielorakiego rodzaju kropki. Zazwyczaj lekceważymy przemiany na własnej skórze rozumując, że prędzej czy później same, bez żadnego leczenia znikną. Jedną z częstszych chorób skóry jest świerzb. Nie jest niezmiernie groźna, aczkolwiek problematyczna i niezmiernie zakaźna. Nasza witryna internetowa jest rzetelnym zbiorem informacji na temat tej choroby. Dowiesz się jakie są objawy świerzbu, jak mu zapobiegać, jak przebiega leczenie świerzbu oraz obejrzysz orientacyjne ujęcia przedstawiające przemiany skórne spowodowane przez świerzbowca.

  Pagerank:
  Data dodania: 31 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm »

  Alkoholizm

  Alkoholizm to przewlekła choroba. Prywatna klinika uzależnień "Terapie Tu i Teraz" pomaga pokonać tę chorobę. Niesiemy pomoc w początkowym trudnym okresie utrzymania abstynencji, oferujemy terapię indywidualną, terapię grupową, grupy wsparcia, warsztaty terapeutyczne. Jeśli alkohol rujnuje Ci życie, nie umiesz sobie sam poradzić, nie znajdujesz drogi wyjścia, nie wahaj się skontaktować z naszą kliniką. Zapewniamy całkowitą anonimowość.

  Pagerank:
  Data dodania: 04 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Przeziębienie »

  Przeziębienie

  Zwykłemu przeziębieniu można skutecznie zapobiec ciepło się ubierając w chłodne dni i brać suplementy diety, które wzmacniają układ immunologiczny. Ten serwis internetowy opisuje metody zwalczania przeziębienia. Szczególnie łatwo się można przeziębić w okresie zimowym. Dzięki informacjom przedstawionym na stronie bez trudu można dowiedzieć się o tym, jak zapobiegać przeziębieniu u dzieci. Przeziębienie składa się z 3 etapów.

  Pagerank:
  Data dodania: 21 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • skinoren opinie »

  skinoren opinie

  Jak walczyć z trądzikiem? Jak go leczyć? Na te i na wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć na niniejszej stronie. Na stronie zostały przedstawione moje własne doświadczenia w walce z trądzikiem. Przedstawiam tu sposoby leczenia trądziku, które wytestowałam na własnej skórze. Wiele z nich nie dało pozytywnego efektu, jednak droga prób i błędów udało mi się znaleźć optymalne rozwiązanie. Leczenie trądziku jest etapem bardzo długotrwałym, niestety nie ma skutecznego leku, który pozwoliłby pozbyć się tego problemu z dnia na dzień. Na pozytywny rezultat trzeba niekiedy czekać kilka miesięcy. Jednak później będziemy mogli cieszyć się piękna gładką buzią bez zmian skórnych, a efekt leczenie będzie długotrwały.

  Pagerank:
  Data dodania: 17 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Prostata leczenie rak prostaty »

  Prostata leczenie rak prostaty

  Prostata - leczenie to zasadniczy przedmiot artykułu. W Polsce na nowotwór prostaty cierpi około 20 na 100 tysięcy mężczyzn. Artykuły, które są związane z leczeniem nowotworu prostaty odnajdziecie na tej stronie. Przez dość długi czas nowotwór gruczołu krokowego zostaje w utajeniu.Prostata - leczenie to zasadniczy przedmiot artykułu. W Polsce na nowotwór prostaty cierpi około 20 na 100 tysięcy mężczyzn. Artykuły, które są związane z leczeniem nowotworu prostaty odnajdziecie na tej stronie. Przez dość długi czas nowotwór gruczołu krokowego zostaje w utajeniu.

  Pagerank:
  Data dodania: 21 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie półpaśca »

  Leczenie półpaśca

  Półpasiec przysparza wielu problemów, z którymi borykają się osoby nim zarażone. Nasza strona dokładnie ukazuje skalę działania tego zjawiska. Szczegółowo opisuje przyczyny, jak i też skutki wynikające z zarażenia. Uczy także osoby zdrowe, jak zatroszczyć się o zabezpieczenie przed tą chorobą. Przedstawia także, jak wygląda ona u ludzi, które już z nią walczyły. Informacje zostały ukazane w postaci tekstów i zdjęć.

  Pagerank:
  Data dodania: 30 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Rwa kulszowa - leczenie »

  Rwa kulszowa - leczenie

  Specjalistyczny gabinet Fizjoterapia Kalisz ma w swej ofercie fizjoterapię oraz fizykoterapie. Wykonujemy specjalistyczne badania z zakresu uzdrawiania rwy kulszowej. Rwa kulszowa to schorzenie bezpośrednio powiązane ze zdeformowaniem kręgosłupa. Specjalistyczny skład funkcjonujący w ośrodku zadba o twój kręgosłup. Robimybadania pomagające nam na poprawne scharakteryzowanie i wykrycie danego schorzenia i łączymy do tego pasujący zestaw ćwiczeń jak i masaży. Dysponujemy najróżniejszymi Przyrządami do ćwiczeń, masaży, fizykoterapii, fizjoterapii. Prądy, wyciągi itp. rzeczy wykorzystujemy do kuracji rożnych partii ciała a w szczególności kręgosłupa który jest taki istotny dla całkowitego systemu ciała człowieka. Dopomagamyw zwalczaniu bólów kręgosłupa, dyskopatii kręgosłupa i wielu innych schorzeń.Funkcjonujemy w oparciu o techniki uzdrawiania przy użyciu specjalistycznego instrumentu Browna jaki zezwala na uniknięcie operacji poprzez dzieci i młodzież, bo właśnie najmłodsi są niezwyklej narażeni. Więcej informacji na stronie internetowej.

  Pagerank:
  Data dodania: 02 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Suplementy diety Calivita »

  Suplementy diety Calivita

  Oferujemy szeroką gamę suplementów diety Calivita. W swojej ofercie posiadamy suplementy wspierające na co dzień nasz osłabiony organizm. Znajdą Państwo naturalne witaminy Calivita, multiwitaminy Calivita, antyoksydanty, preparaty mineralne, preparaty wspomagające prawidłowe odchudzanie. Dzięki karcie klubowej Calivita mogą Państwo kupić suplementy z 25% rabatem. Na naszej stronie znajdą Państwo możliwość wstąpienia do klubu i korzystania z samych przywilejów klubowicza Calivita.

  Pagerank:
  Data dodania: 22 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Depresja pomoc »

  Depresja pomoc

  Nasz Ośrodek usytuowany jest w cichym i otoczonym przyrodą zakątku wsi Golęczewo, w odległości 15 km od Poznania. Infrastruktura i wystrój wnętrz kreowane zostały tak, żeby zapewniały komfort i pomagały w osiąganiu wewnętrznego spokoju i harmonii. Położenie ośrodka, sąsiedztwo natury, z dala od zgiełku dużych miast sprzyja pracy nad sobą i terapii. Nasz Ośrodek jest przytulny, ciepły, otwarty i kameralny. Zapewniamy wysoki standard zamieszkania dla 20 osób w jednym czasie. Nasze pokoje są ładne, czyste i każdy ma swoją łazienkę.

  Pagerank:
  Data dodania: 29 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • atopowe zapalenie skóry »

  atopowe zapalenie skóry

  Niepokój rodziców powoduję dość często wysypka która pojawia się w okolicy główki dziecka. Może to być pierwszy objaw atopowego zapalenia skóry – lub popularniej – skazy białkowej. Zdawać trzeba sobie sprawę iż skaza jest pewnym objawem alergii. Najczęściej dziecko uczula mleko krowie i przetwory z mleka (sery, jogurty, budynie itp.). Niezwłocznie należy usunąć te produkty z diety naszej pociechy. Na rynku jest sporo odzywek dla dzieci z problemem alergii pokarmowej.

  Pagerank:
  Data dodania: 22 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie uzależnień »

  Leczenie uzależnień

  Zespół tworzący Ośrodek to fachowa kadra psychologów, terapeutów i psychoterapeutów, a ponadto personel obsługi, dla których nadrzędnym misją pracy jest służba drugiemu człowiekowi zrodzona z powołania i wykonywana z olbrzymim zaangażowaniem. Nasz Ośrodek usytuowany jest w cichym i otoczonym przyrodą zakątku wsi Golęczewo, w odległości 15 km od Poznania. Infrastruktura i wystrój wnętrz zaprojektowane były tak, żeby zapewniały komfort i pomagały w osiąganiu wewnętrznego spokoju i harmonii.

  Pagerank:
  Data dodania: 01 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ginekolog Poznań »

  Ginekolog Poznań

  Specjalistyczne Centrum Zdrowia Kobiety – gabinet ginekologiczny w Poznaniu. Działalność rozpoczął w roku 1985. Jesteśmy najlepiej rozpoznawanym gabinetem ginekologiczno- położniczym. Zapraszamy na badania prenatalne, usg 3D 4D, usg bioderek. Pełen zestaw badań dla kobiet i płodu. Gwarantujemy także możliwość obejrzenia płodu w czasie rzeczywistym jak również nagranie filmu z badań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową.

  Pagerank:
  Data dodania: 08 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Na zwyrodnienie stawów - Artro Protect »

  Na zwyrodnienie stawów - Artro Protect

  Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą o progresywnym charakterze i nieustalonej jak dotychczas przyczynie. Może dotykać jednego albo paru stawów. Ujawnia się najczęściej między 40 a 60 rokiem życia, dotyka zatem osoby aktywne życiowo i zawodowo. Aż u 10-20% z nich powoduje istotne ograniczenie sprawności.
  Zwyrodnienie stawów dotyczy wszystkich elementów tworzących staw: chrząstki stawowej, podchrzęstnej, błony maziowej, torebki stawowej i więzadeł stawowych.
  Artro Protect Max to suplement diety zalecany dla poprawy stanu stawów, o szczególnej recepturze. Obok tradycyjnych składników zawiera też niezdenaturowany kolagen typu II.

  Pagerank:
  Data dodania: 13 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Bóle stawów »

  Bóle stawów

  Zapraszamy do zapoznania się ze stroną firmy Nano-Trade na której znajduje się szeroka gama oferowanych produktów. Przedsiębiorstwo Nano-Trade produkuje oraz sprzedaje preparaty między innymi na bóle stawów, gościec oraz zapalenie stawów. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii nano produkty oferowane przez przedsiębiorstwo Nano-Trade są niezwykle nowoczesne. Nasze produkty cieszą się uznaniem wśród obecnych klientów. Serdecznie zapraszamy do przeglądania oferty na naszej stronie.

  Pagerank:
  Data dodania: 30 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Ból z tyłu głowy »

  Ból z tyłu głowy

  Wymioty, bóle brzucha wraz z mdłościami, migreną, wzdęciami, zaparciami wskazują na problemy z układem pokarmowym. Migrenowe bóle głowy, jeżeli nie pojawiały się przed ciążą, mogą być spowodowane mikroobrzękami miejsc otaczających centralny układ nerwowy, wywołującymi ucisk końcówek nerwowych. Bóle i zawroty głowy zwykle potrzebują konsultacji neurologicznej. Ból z tyłu głowy może być wywołany nadciśnieniem. Wymioty, bóle brzucha wraz z mdłościami, migreną, wzdęciami, zaparciami wskazują na problemy z układem pokarmowym. Migrenowe bóle głowy, jeżeli nie pojawiały się przed ciążą, mogą być spowodowane mikroobrzękami miejsc otaczających centralny układ nerwowy, wywołującymi ucisk końcówek nerwowych. Bóle i zawroty głowy zwykle potrzebują konsultacji neurologicznej. Ból z tyłu głowy może być wywołany nadciśnieniem.

  Pagerank:
  Data dodania: 24 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Choroby przenoszone przez kleszcze »

  Choroby przenoszone przez kleszcze

  Kleszcze są małymi pajęczakami należącymi go rodzaju roztoczy, szalenie niebezpiecznymi dla ludzi jak też zwierząt przez wzgląd na z powodu transportowanych przez nie chorób. Jeśli zamierzasz przeczytać coś więcej w temacie kleszczy, dowiedzieć się jak wygląda dorosły kleszcz, dowiedzieć się w jakich miejscach nagminnie występują a także jakie zarazki chrobowe transportują, a także jakie możemy stosować procedury unikania kleszczy, zapraszamy z całego serca na naszą witrynę www, na jakiej odnajdziesz wyjaśnienie więszkości punktów spornych związanych z kleszczami. Rozwiewamy też legendy, które pojawiły się w temacie owych niebezpiecznych zwierzątek. Jeśli czujesz się zagrożony i chcesz zabezpieczyć się przed tymi owadami, bezwarunkowo musisz odwiedzić nasz drobiazgowy poradnik na temat kleszczy jak też metod uchronienia się przed nimi.

  Pagerank:
  Data dodania: 29 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Astma Oskrzelowa »

  Astma Oskrzelowa

  Bardzo dużo ludzi choruje na astmę oskrzelową. Objawy astmy są rozpoznawalne u coraz większej ilości osób. Skażenie środowiska, dym tytoniowy to zaledwie niektóre przyczyny występowania astmy oskrzelowej. Lekarze alarmują, że astma oskrzelowa u dzieci występuje u co dziesiątego dziecka w wieku przedszkolno-szkolnym. Na mojej stronie odnajdziesz wiele praktycznych porad na temat astmy oskrzelowej. Odnajdziecie tu szczegółowo przedstawione charakterystyczne objawy tej choroby. Wnikliwie scharakteryzowano metody leczenia tej przewlekłej choroby, jaką jest astma oskrzelowa. Przyczyny pojawiania się tej choroby także zostały wnikliwie opisane na tej stronie. Zapraszam wszystkich chorych na astmę do odwiedzenia tej strony i zapoznania się z wiadomościami na niej opublikowanymi.

  Pagerank:
  Data dodania: 27 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Padaczka.info »

  Padaczka.info

  Czym różnią się padaczkowe napady toniczne od pierwotnych uogólnionych? Podłoże genetyczne, a może urazy mózgu? - jakie wyodrębniamy przyczyny padaczki. Jakie są formy leczenia epilepsji oraz jak wygląda jej profilaktyka? Na te i mnóstwo innych pytań znajdziesz odpowiedź na stronie Padaczka.info - źródło wiedzy na temat epilepsji. Ponadto - film na temat epilepsji i wiele publikacji rozszerzających wiedzę na jej temat, jak np. Dieta ketogenna w leczeniu padaczki, zespół Westa, dzieci z padaczką.

  Pagerank:
  Data dodania: 24 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Ginekolog Poznań »

  Ginekolog Poznań

  Strona internetowa gabinetu specjalistycznego ginekologii i onkologii w Poznaniu. Doktor medycyny Grzegorz Manyś. Zapoznaj się z zakresem usług naszego gabinetu ginekologicznego. Nowocześnie wyposażony gabinet, dowiedz się jak do nas trafić. Na naszej stronie możesz dokonać rejestracji internetowej do gabinetu ginekologicznego. Regularne badania ginekologiczne oraz możliwości współczesnej medycyny pomagają we wczesnym wykryciu i wyleczeniu nowotworów narządów rodnych.

  Pagerank:
  Data dodania: 04 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Hemoroidy - kompleksowe informacje »

  Hemoroidy - kompleksowe informacje

  Często ludzie skarżą się na świąd i pieczenie w miejscu odbytu. Niejednokrotnie brane jest to mylnie za hemoroidy. Często typowe objawy mogą być spowodowane tylko i wyłącznie podrażnieniem tego miejsca, skaleczeniem albo nawet wywołaniem stanu zapalnego. W okolicach odbytu często pojawia się również choroba o dosyć nietypowej nazwie, a mianowicie chodzi o egzemę około-odbytniczą. Za takimi objawami ukrywać się mogą często także dosyć poważne schorzenia. Jednak najczęściej zdarza się to stosunkowo rzadko. By całkowicie wykluczyć tego typu zagrożenie, najlepiej udać się do doktora i poddać badaniu. Sprawdzenie tego pozwoli na bezzwłoczną reakcję i podjęcie właściwych kroków w związku z wynikami badań.

  Pagerank:
  Data dodania: 27 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Laserowa korekcja wzroku »

  Laserowa korekcja wzroku

  Miło zapraszam na stronę Lexummedica, są to kliniki okulistyczne dynamicznie rosnące od dłuższego czasu. Mają one stale duże standardy w przeprowadzaniu zabiegów jak przykładowo laserowa korekcja wzroku oraz niwelowanie zaćmy. Czym jest katarakta? Zaćma jest to stopniowe albo pełne zmętnienie oka. Jej objawy to systematyczne zmniejszanie się ostrości widzenia. Pacjent odnosi wrażenie zamglenia wzroku. Nie istnieje niestety farmaceutyk, który zapobiega innymi słowy leczy zaćmę. Zasadniczą możliwością przywrócenia poprawnego wzroku jest zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy - laserowa korekcja wzroku. Zespół naszych lekarzy specjalistów wyznacza możliwość zrobienia zabiegu wyleczenia zaćmy. Zabieg leczenia zaćmy trwa mniej więcej 4 godziny. W dzień wykonywania zabiegu będziesz poniżej opieką wykwalifikowanego personelu medycznego.

  Pagerank:
  Data dodania: 14 01 2011 · szczegóły wpisu »
 • Osteoporoza - choroba kości »

  Osteoporoza - choroba kości

  Osteoporoza zasadza się na wolnym redukowaniu się masy kostnej z upośledzoną, czyli niewłaściwą, mikroarchitekturą tkanki kostnej, co w konsekwencji doprowadza do zwiększonej jej podatności na różne urazy - w tym i złamania.

  W Polsce osteoporozą dotkniętych jest mniej więcej 20 do 30 proc. osób z tych, które ukończyły 50 lat. W sytuacji złamania szyjki kości udowej ponad jedna czwarta chorych potrzebuje pomocy innych osób aż do śmierci. Śmiertelność z powodu powikłań tego typu złamań, przede wszystkim polegających na procesach zakrzepowo-zatorowych mających miejsce w układzie krążenia sięga od 10 do 15 procent w ciągu pierwszego roku po doznanym złamaniu.

  Pagerank:
  Data dodania: 14 12 2010 · szczegóły wpisu »
 • Refluks objawy »

  Refluks objawy

  Refluks jest natrętną chorobą którą można poznać po periodycznym zwracaniu treści gastrycznej. Według specjalistycznych eksperymentów twierdzi się, że objawy refluksu czuje przynajmniej raz w tygodniu co piąta osoba, a co dziesiąta nawet codziennie. Nasza strona ma na celu generalne przedstawienie choroby refluksowej. Znajdziesz u nas główne informacje na temat symptomów a także tego jak przebiega leczenie refluksu. Rzecz jasna przy tego typu chorobie pomocna jest szczególna dieta refluksowa, dowiesz się u nas co należy jeść, aby błyskawicznie pozbyć się refluksu. Początkujące mamy, także znajdą coś dla siebie, specjalnie dla nich przedstawiliśmy jakie są powody oraz jak rozpoznać refluks u niemowląt.

  Pagerank:
  Data dodania: 06 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • Miód, naturalne leczenie »

  Miód, naturalne leczenie

  Pszczeli propolis był wykorzystywany przez ludzi jako część apiterapii, jego korzyści zdrowotne były znane od czasów starożytnych Greków. Bogaty skład chemiczny propolisu jest bardzo dobrym źródłem antyoksydantów chroniących organizm człowieka przed chorobami. W przeciwieństwie do antybiotyków mikroorganizmy nie rozwijają tolerancji na propolis. Propolis BIO 30 ma wysoki poziom CAPE, który jest głównym składnikiem tłumiącym raka.

  Pagerank:
  Data dodania: 12 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Przyczyny anginy »

  Przyczyny anginy

  Często na pewno spotkaliśmy się z różnorodnymi powikłaniami będącymi skutkiem choroby. Skutki te nierzadko są niezwykle niemiłe, toteż należy się przed tym chronić. Weźmy pod uwagę anginę. Brak leczenia może doprowadzić do stanów zapalnych stawów, ucha środkowego, wyrostka robaczkowego i mnóstwa innych, które nawet zagrażać będą naszemu zdrowiu. Nie wolno na to pozwolić. Dlatego często doktor prowadzący decyduje o wycięciu migdałków, by zminimalizować pojawienie się powikłań.

  Pagerank:
  Data dodania: 28 03 2011 · szczegóły wpisu »
 • Pryszcze na plecach »

  Pryszcze na plecach

  Na stronie internetowej można wyszukać mnóstwo pożytecznych rad oraz wskazówek potrzebnych w walce z pryszczami na plecach. Mnóstwo informacji opublikowanych na stronie związanych jest z lekami na pryszcze. Nie wyleczone Pryszcze na plecach pozostawiają po sobie nieestetyczne blizny. Witryna przedstawia bardzo dużo artykułów na temat diet przydatnych w walce z pryszczami. Czasami zdarza się, że u nastolatek pryszcze się nasilają tuż przed miesiączką. Na stronie internetowej można wyszukać mnóstwo pożytecznych rad oraz wskazówek potrzebnych w walce z pryszczami na plecach. Mnóstwo informacji opublikowanych na stronie związanych jest z lekami na pryszcze. Nie wyleczone Pryszcze na plecach pozostawiają po sobie nieestetyczne blizny. Witryna przedstawia bardzo dużo artykułów na temat diet przydatnych w walce z pryszczami. Czasami zdarza się, że u nastolatek pryszcze się nasilają tuż przed miesiączką.

  Pagerank:
  Data dodania: 28 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Klinika leczenia niepłodności »

  Klinika leczenia niepłodności

  Klinika Leczenia Niepłodności FERTI-MED - klinika znajdująca się w Bielsku-Białej oferuje parom borykającym się z problemem bezpłodności szczegółowe badania, porady specjalistyczne, a także duży zakres metod umożliwiających zajście w ciąże. Na stronie znajdują się także informacje umożliwiające kobietom zostanie dawczynią komórek jajowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, na temat naszych usług.

  Pagerank:
  Data dodania: 29 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Magazyn PEN »

  Magazyn PEN

  Magazyn PEN skierowany jest do osób chorych na cukrzycę i zmagających się z otyłością. Istnieje od roku 2005 i, na swoich łamach, pokazuje że z cukrzycą można żyć aktywnie, a zdrowy styl życia może być atrakcyjny.
  W magazynie m.in. omówienie nowoczesnych metod leczenia cukrzycy, porady psychologiczne, informacje o organizacjach zajmujących się niesieniem pomocy osobom chorym, wywiady ze znanymi osobami.
  Na stronie www jest archiwum magazynu PEN. Redakcja pisma zachęca do współtworzenia elektronicznego wydania magazynu i nadsyłania materiałów na interesujące tematy.

  Pagerank:
  Data dodania: 19 06 2011 · szczegóły wpisu »
 • Endometrioza - przyczyny i leczenie »

  Endometrioza - przyczyny i leczenie

  Wiele kobiet, nawet o tym nie wiedząc, zapada na endometriozę. Jest to choroba relatywnie mało znana, ale powodująca duże konsekwencje dla zdrowia kobiety. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak choroba się objawia. Pozwala to podjąć należyte leczenie, które może uchronić przed znacznymi, i co istotne, nierzadko nieodwracalnymi zmianami chorobowymi. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny www. Odszukają na niej Państwo wartościowe materiały o tym czym jest endometrioza, jak ją poprawnie rozpoznać i leczyć.

  Pagerank:
  Data dodania: 28 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto »

  Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto

  Jeżeli leczysz zapalenie tarczycy i szukasz możliwości na walkę z chorobą Hashimoto pragnę zaprezentować naszą stronę, gdzie znajdziesz istotne dane. Strona opisuje metody leczenia, a dodatkowo powody jakie mogą oddziaływać na tą chorobę. Zobacz czy nie posiadasz objawów wskazujących na tą mało znaną i relatywnie nie dawno wykrytą w naszym społeczeństwie chorobę Hashimoto. Przeczytaj ciekawe dane o historii tej choroby. Na witrynie www odnajdziesz wszelkie odpowiedzi na Twoje problemy.

  Pagerank:
  Data dodania: 12 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Bóle kręgosłupa »

  Bóle kręgosłupa

  Przedsiębiorstwo Nano Trade posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu nanotechnologii w dziedzinie kosmetologi oraz produkcji preparatów leczniczych. Zajmujemy się produkcją a dodatkowo sprzedażą preparatów oraz kosmetyków na bóle kręgosłupa, hemoroidy oraz opryszczkę. W naszej ofercie znajdują się również preparaty wyśmienicie sprawdzające się przy bólach oraz zapaleniu stawów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy i produktami takimi jak Nano One i Nano One Forte na naszej witrynie internetowej nanobeautycosmetics.com Przedsiębiorstwo Nano Trade posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu nanotechnologii.

  Pagerank:
  Data dodania: 05 07 2011 · szczegóły wpisu »
 • Choroby wirusowe zdrowie online »

  Choroby wirusowe zdrowie online

  Na tym portalu szczegółowo opisano choroby wirusowe oraz bakteryjne. Z treści umieszczonych na stronie można dowiedzieć sięo tym, że wśród specjalistów zamiast określenia " zdrowie " używa się nazwy " homeostaza. Dzięki dzisiejszym odkryciom nauki, jest możliwe skuteczniejsze leczenie najróżniejszych chorób bakteryjnych. Zdrowie można utrzymać dzięki przestrzeganiu higieny osobistej, diecie oraz regularnym ćwiczeniom fizycznym.

  Pagerank:
  Data dodania: 21 06 2011 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · 3 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: